Jacek Fr±¶
"Glinno"
Glinno to mała wie¶ w centralnej Polsce, a Polska to duży kraj w Europie.
Zdawać by się mogło, że w Glinnie jest nudno: rolnicy, zwierzęta, pola i lasy. Ależ nie! Wie¶ polska pełna jest tajemnic, które dla typowego mieszczucha mog± być ¶miertelnie groĽne. A je¶li mieszczuch ten ma dodatkowo Lynchowsko-Kafkowskie rozdwojenie jaĽni koloru zielonego, to i sam stanie się dla wsi psotnym i nieproszonym go¶ciem, którego trzeba będzie zakopać.
Tak oto rodzi się prawdziwy horror w Glinnie ­ horror w polskiej wsi, horror czlowieka.
Jacek Fr±¶ to człowiek z centralnej Polski. Lubi tworzyć komiksy i w roku 2001 za komiks „Kaczka”, jako Młody Talent, otrzymał nagrodę Alph-Art na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów w Angouleme. Dla młodego rysownika to jedna z najważniejszych nagród. W odpowiedzi na ni± powstało „Glinno”.
Nad albumem tym Fr±¶ pracował trzy lata w technice, której próżno szukać wsród innych komiksowych albumów. Jako dyplomowany malarz przemycił do komiksu prawdziwy i wyj±tkowy w dobie komputerów styl i kolor. „Glinno” to też komiks wyj±tkowy, w każdej ze swych wielu warstw.
Fr±¶ jest również perkusist± zespołu Cool Kids Of Death. Podobno podczas grania koncertów jedn± ręk± cały czas pracował nad albumem. Wydaje się to ciut skomplikowane, ale w przypadku komiksu takiego jak ten nie mogło być chyba inaczej.
„Glinno” to po prostu komiks niezwykly.
Copyrights by Jacek Fr±¶