Cartoon.com.pl

Cartoon.com.pl - Praca dla rysowników

Praca dla rysowników komiksu

Należy pomyśleć jak zarabiać pieniadze, gdy się nie ma kontraktu rysowniczego. Można publikować komiksy własnym nakładem, ale sprzedaż ich nie przynosi wystarczajacych dochodów. I trzeba zacząć szukać pracy, która przynosi dochody. Należy coś znaleźć, co jest bliskie sztuce rysowania, np. możesz zająć się projektowanie graficznym.

Praca dla Grafika (Graphic Designera)

Aby znaleźć taką pracę musisz po pierwsze dobrze posługiwać się komputerem. Wiele agencji reklamowych na świecie zatrudnia właśnie rysowników ze względu na ich umiejętności rysowania odręcznego, ale wymogiem jest też znajomość oprogramowania graficznego. Należy więc nauczyć się obsługiwać takie programy jak Photoshop, Corel, Gimp, aby móc kolorować swoje rysunki, wiedzieć jak je retuszować, jak robić typową pracę grafika, czyli projektować logo, ikony, obrabiać zdjęcia, tworzyć ilustracje. Możesz iść dalej i nauczyć się tworzenia animacji we Flashu, co akurat jest wymagane przy podjęciu pracy w większości agencji reklamowych, studiów graficznych. Inną możliwościa jest praca w składzie DTP, czyli projektowanie ulotek reklamoych, składanie gazet, magazynów i czasopism. Popularne programy DTP:QuarkXpress, Adobe Page Maker, AdobeInDesign.

Jak znaleźć pracę dla grafika?

Pierwsza myśl to praca w Agencji Reklamowej. I powinieneś od tego zacząć, szukać pracy właśnie tam, ale pamiętaj konkurencja jest silna. Ok, ale co więcej? Musisz odpowiedzieć sobie najpierw kto da pracę grafikowi i komu są oni potrzebni.Graficy są potrzebni w gazetach, magazynach, wydawnictwach (dtp i ilustracja), stacjach telewizyjnych, firmach internetowych oraz normalnych fabrykach (fabryki potrzebują etykietek, opakowań, wszywek, kodów paskowych dla swoich prduktów i ktoś je musi zaprojektować). Możesz też wyladować w przemyśle tekstylnym, projekktując wzory na T-shirty, na czapki basballowe, itp. Zacznij myśleć kreatywnie, gałęzi pzemysłu jest mnóstwo.

Znajdź pracę za pomocą Google

Google