Cartoon.com.pl

Cartoon.com.pl - Skanery dla Rysowników

Skanowanie

Aby przenieść komiks na twardy dysk należy go najpierw zeskanować. Nalezy skanować w rozdzielczości 600dpi, inaczej drukarnia będzie miała problem z wydrukowaniem komiksu. 300 dpi to minimum dla drukowania, lecz drukarnie cyfrowe oraz offsetowe często wymagają prac o rozdzielczości 600 dpi.Należy sie postarać, aby wykonać najlepszy skan jak tylko możliwe, gdyż to oszczędzi nam pracy później.

Ustaw jasność i kontrast. Wcześniej przeczytaj Manual, zobacz, co można ustawić, a czego nie. Jeżeli masz rysunek czarno-biały, to skanuj w odcieniach szarości. Póżniej możesz go pokolorować za pomoca jakiegoś fotoedytora, przełączając uprzednio na tryb CMYK, albo RGB. Jeżeli skanujesz kolorowy rysunek, to skanuj go trochę jaśniejszy. Zawsze można go później przyciemnić

Zanim zakupisz nowy skaner, to zdobądź informacje:

1. zobacz ile kosztuje ten skaner w innych sklepach

2. sprawdź jakość skanera, tj. kto jest producentem (lepiej kupowac zaufane marki), dowiedz się jaka jest prawdziwa rozdzielczość, zobacz próbki skanowania (poproś sprzedawcę, aby coś dla ciebie zeskanował, nie wierz w firmowe ulotki), sprawdź, czybiały papier, który skanowałeś jest dalej bialy na ekranie (często bywa, że biel jest niebieskawa lub zielonkawa, to dyskwalifikuje skaner), zobacz, czy skanowany kwadrat jest kwadratem na ekranie, sprawdź czy zeskanowane kolory są podobne, popytaj przyjaciół;

3. sprawdź jakie systemy operycyjne są obslugiwane;

Skanery - skanowanie pod Linuxem

Nie wszystkie skanery działają pod Linuxem. Aby dowiedzieć się więcej odwiedź: www.xsane.org oraz http://www.sane-project.org/sane-backends.html gdzie znajdziesz listę skanerów, które działają pod Linuxem. Ponieżej możesz zobaczyć skanowanie pod Linuxem, działa super, Sane driver (sterownik Sane) jest lepszy niż Twain pod Windowsem. Sane ma więcej zaawansowanych opcji. Można zignorować opowieści, że Linux nie nadaje się dla grafików.

scanning

Skanery - skanowanie w Windowsie

Właściewie większośc skanerów działa pod Windowsem, więc nie ma nad czym się rozwodzić. Trochę treningu i będziesz ekspertemw skanowaniu.

Poszukaj z Google

Google